Program, Barn

September

Bokälskarna- bokklubb för dig i mellanstadiet
Hemse, tisdag 11 september kl. 15:30 - tisdag 4 december kl. 17:00

Oktober

Dockteater "När Kasper rymde"
Almedalsbiblioteket, lördag 20 oktober kl. 13:00 - kl. 13:45

Sagostund med Agneta Gazelius
Almedalsbiblioteket, onsdag 24 oktober kl. 15:00 - kl. 15:45

Babycafé
Klintehamn, torsdag 25 oktober kl. 09:30 - kl. 11:30

Läslov: Magiska trollkonster och fantastiska berättelser
Almedalsbiblioteket, måndag 29 oktober kl. 10:00 - kl. 12:00

Läslov: Magiska trollkonster och fantastiska berättelser
Almedalsbiblioteket, måndag 29 oktober kl. 14:00 - kl. 16:00

Läslov: Sagostund med magiska sagor
Almedalsbiblioteket, tisdag 30 oktober kl. 10:00 - kl. 11:00

Läslov: Sagostund med magiska sagor.
Almedalsbiblioteket, tisdag 30 oktober kl. 14:00 - kl. 15:00

Di sma undar jordi
Gråbobiblioteket, tisdag 30 oktober kl. 13:00 - kl. 16:00

Läslov: Läslovsbio med popcorn
Almedalsbiblioteket, onsdag 31 oktober kl. 14:00 - kl. 15:30

November

Babycafé
Klintehamn, torsdag 1 november kl. 09:30 - kl. 11:30

Läslov: Trollstavar och trollformler
Almedalsbiblioteket, torsdag 1 november kl. 14:00 - kl. 16:00

Magiskt lov på Gråbobiblioteket
Gråbobiblioteket, fredag 2 november kl. 08:30 - kl. 09:30

Magiskt lov på Gråbobiblioteket
Gråbobiblioteket, fredag 2 november kl. 10:00 - kl. 11:00

Magiskt lov på Gråbobiblioteket
Gråbobiblioteket, fredag 2 november kl. 13:00 - kl. 14:00

Läslov: Finalkväll "Magiskt lov"
Almedalsbiblioteket, fredag 2 november kl. 17:00 - kl. 18:00

Sagostund med Agneta Gazelius
Almedalsbiblioteket, onsdag 7 november kl. 15:00 - kl. 15:45

Babycafé
Klintehamn, torsdag 8 november kl. 09:30 - kl. 11:30

Musikstund på Almedalsbibblan "Moffa Hasse & Sara"
Almedalsbiblioteket, fredag 9 november kl. 10:30 - kl. 11:15

Dockteater "När Kasper rymde"
Almedalsbiblioteket, lördag 10 november kl. 13:00 - kl. 13:45

Sagostund för barn i åldern 0-5 år
Slite, måndag 12 november kl. 10:00 - kl. 10:45

Sagostund
Roma, tisdag 13 november kl. 09:30 - kl. 10:00

Babystund för de minsta
Almedalsbiblioteket, tisdag 13 november kl. 09:30 - kl. 10:30

Babystund för de minsta
Almedalsbiblioteket, tisdag 13 november kl. 10:30 - kl. 11:30

Sagostund med Agneta Gazelius
Almedalsbiblioteket, onsdag 14 november kl. 15:00 - kl. 15:45

Babycafé
Klintehamn, torsdag 15 november kl. 09:30 - kl. 11:30

Sagostund för barn i åldern 0-5 år
Slite, måndag 19 november kl. 10:00 - kl. 10:45

Sagostund med Agneta Gazelius
Almedalsbiblioteket, onsdag 21 november kl. 15:00 - kl. 15:45

Babycafé
Klintehamn, torsdag 22 november kl. 09:30 - kl. 11:30

Musikstund på Almedalsbibblan "Moffa Hasse & Sara"
Almedalsbiblioteket, fredag 23 november kl. 10:30 - kl. 11:15

Dockteater "När Kasper rymde"
Almedalsbiblioteket, lördag 24 november kl. 13:00 - kl. 13:45

Sagostund för barn i åldern 0-5 år
Slite, måndag 26 november kl. 10:00 - kl. 10:45

Babystund för de minsta
Almedalsbiblioteket, tisdag 27 november kl. 09:30 - kl. 10:30

Babystund för de minsta
Almedalsbiblioteket, tisdag 27 november kl. 10:30 - kl. 11:30

Sagostund med Agneta Gazelius
Almedalsbiblioteket, onsdag 28 november kl. 15:00 - kl. 15:45

Babycafé
Klintehamn, torsdag 29 november kl. 09:30 - kl. 11:30

December

Sagostund med Agneta Gazelius
Almedalsbiblioteket, onsdag 5 december kl. 15:00 - kl. 15:45

Babycafé
Klintehamn, torsdag 6 december kl. 09:30 - kl. 11:30

Sagostund
Roma, tisdag 11 december kl. 09:30 - kl. 10:00

Babystund för de minsta
Almedalsbiblioteket, tisdag 11 december kl. 09:30 - kl. 10:30

Babystund för de minsta
Almedalsbiblioteket, tisdag 11 december kl. 10:30 - kl. 11:30

Musikstund på Almedalsbibblan "Moffa Hasse & Sara"
Almedalsbiblioteket, fredag 14 december kl. 10:30 - kl. 11:15